I Wojna Handlowa

I Wojna Handlowa

Lata trwania

Lata trwania

Od 2:60 do 2:80

Przyczyny

Przyczyny

zbyt duża konkurencja handlowa w rejonie Cieśniny Mew

Skutki

Skutki

ograniczenie ilości frakcji handlowych w Cieśninie Mew

utworzenie się podstaw hintervoldzkiego rynku

zawarcie Unii Handlowej Północ-Południe

Ważne postacie

Ważne postacie

Anatole Gide

Frank Blanc

Jeannette Gaudin

Aeric Laofer

I Wojna Handlowa była pierwszym dużym konfliktem w Cieśninie Mew, który miał miejsce jeszcze przed powstaniem Hintervoldu jako królestwa. Była wynikiem ludzkiej chciwości, którą napędziły wpływy pozostawione przez Starożytne Elfy po ich upadku. To w wyniku I Wojny Handlowej zaczął kształtować się znany dzisiaj rynek hintervoldzki i powstały frakcje handlowe, których część działa w Hintervoldzie do dzisiaj.

Przyczyny wojny

Po upadku cywilizacji Starożytnych Elfów około 2:1 roku ich szlaki handlowe pozostały bez właścicieli. Sytuację tę postanowił wykorzystać Anatole Gide, który zajął szlaki i utworzył pierwszą hintervoldzką frakcję handlową, której stał się kanclerzem. Frakcja Rossignole Gris szybko opanowała rynek swojego kontynentu, a także nawiązała ścisłą współpracę handlową z państwami na wschodzie. Wszystko to doprowadziło do szybkiego wzbogacenia się i jeszcze lepszego rozrostu frakcji, która około 2:40 roku nie miała już sobie równych na tych terenach.

Kanclerz Anatole Gide niesamowicie wzbogacił się na handlu zagranicznym, pobierając ogromne prowizje sprzedażowe od członków frakcji. Niezadowolenie z tego powodu narastało, aż w końcu w 2:45 roku dwójka jego współpracowników, Frank Blanc oraz Jeannette Gaudin, wyłamała się, tworząc niezależne od Rossignol Gris frakcje handlowe: Mouette Verte, zarządzaną przez kanclerza Blanc oraz Hirondelle Rouge, prowadzoną przez kanclerz Gaudin. Konkurencja szybko zmusiła Rossignole Gris do zmiany polityki handlowej i obniżenia cen, a także rozbiła monopol handlowy frakcji kanclerza Gide'a.

Przebieg wojny

Z pierwszej dwójki przykład zaczęli czerpać inni, a w całej Cieśninie Mew zaczęły licznie powstawać nowe frakcje handlowe, których ilość naruszyła stabilność rynku. Z tego powodu w 2:60 roku wybuchła I Wojna Handlowa, w której każda frakcja walczyła przeciwko innym. Frakcje handlowe wydały ogromne sumy na armie hazardzkich najemników z klanu Laofer, którym przewodził syn hazardzkiego Rígh-Tuath, Aeric Laofer. Frakcje obrały następującą taktykę - płaciły klanowi Laofer za organizowanie rajdów na siedziby wrogich im frakcji, za co Hazardczycy otrzymywali sowitą zapłatę oraz wszystkie łupy, jakie dali radę zdobyć.

W 2:71 roku nastąpiła niespodziewana "przerwa" spowodowana najazdem klanu Uvaran na Cieśninę Mew. Doprowadziło to do sytuacji, w której wynajmowany przez frakcje handlowe klan Laofer starł się ze swoimi rodakami, broniąc Cieśniny Mew. Uvaranowie, będąc w niekorzystnej sytuacji, zdecydowali się zrezygnować z rajdu i udali się w inne części świata, dzięki czemu w 2:73 roku I Wojna Handlowa wybuchła na nowo.

Konsekwencje

I Wojna Handlowa trwała aż do 2:80 roku, kiedy to Aeric Laofer wycofał się wraz ze swoimi ludźmi ze względu na nadchodzącą u niego w kraju wojnę o władzę. Do tego czasu wyniszczona została większość frakcji handlowych. Z przeszło 50 zostało zaledwie 7: Mouette Verte, Hirondelle Rouge, Cygne Noir, Corbeau Bleu, Paon Jaune, Chouette Blanche oraz Aigle d'Argent. Frakcja Anatole'a Gide'a została zniszczona jako jedna z pierwszy, gdyż wszystkie inne pragnęły wyładować swoją niechęć do byłego pracodawcy.

Po zakończeniu I Wojny Handlowej miało miejsce jeszcze kilka prób stworzenia nowych frakcji, jednak były one natychmiastowo niszczone lub wchłaniane przez silniejszą konkurencję. Siedem frakcji handlowych podzieliło między sobą strefy wpływów w Cieśninie Mew, a także prawa do szlaków handlowych i rynki zbytu, aby zapobiec dalszym walkom. Dodatkowo w 2:85 roku wszystkie frakcje handlowe zgodnie wystosowały propozycję dla Hazardu, w której zaoferowały się rozprowadzać pod swoją marką ich kradzione towary pochodzące z rajdów - zapoczątkowało to długotrwały układ handlowy, znany jako Unia Handlowa Północ-Południe.