Holoponia

Holoponia

Holoponia
Otwórz obrazek

Holoponia

Otwórz obrazek
Rodzaj

Rodzaj

Region państwa / kraina geograficzna

Holoponia to region zlokalizowany na południowym wschodzie Międzygórza. Niegdyś była zamieszkała przez Kamiennych Ludzi, którzy zostali z tych terenów wyparci przez wierny Goddejce ród Schreier. Ród w przyszłości podporządkował się władzy Zakonu Gregoriańskiego i zmienił swoją religię. Pod ich władaniem region rozkwitł - wybudowano tam aż dwa miasteczka oraz bogatą rezydencję. Podczas konfliktu gregorian z Araulenem, arauleńska królowa Nara Bogobojna wysłała swoich żołnierzy, aby przekopać koryto z Dolinie Azgan, w efekcie wylewają jezioro Kinderson na całą Holoponię.

Od tamtej pory wiele ludzi nazywa ten rejon Czarnymi Mokradłami, głównie ze względu na rozległe bagno, które tam powstało oraz niebezpieczne stworzenia, które w nim żyją. Powódź zalała też utrzymywane w tajemnicy kopalnie, z których nowemu władcy z pomocą jego ludzi udało się usunąć wodę.

Obecnie jest to najbogatszy i najbardziej kluczowy region Międzygórza - odblokowane kopalnie znów wydobywają stal, węgiel oraz miedź, które stały się głównym towarem eksportowym. Z bagien wydobywa się również wysokie jakości torf oraz uprawia bagienne ziele. Jest to też główny punkt wymiany handlowej z Araulenem.

Dowiedz się więcej na ten temat, czytając poniższą stronę:

Międzygórze
Angvalion Book

Miejsca

Posiadłość Rodu Schreier

Posiadłość rodu Schreier to spory kompleks budynków - przed powodzią dzielił się na część wewnętrzną, która znajdowała się za kamiennych murem oraz zewnętrzną za prostą palisadą. W wewnętrznej części znajdowały się głównie bogate budynki mieszkalne dla członków rodziny. Była tam również kaplica, stajnia, budynek w całości przeznaczony na kuchnię i salę biesiadną oraz koszary dla wojowników rodu. W zawnętrznej części znajdowały się budynki produkcyjne, jak kuźnia oraz mieszkalne dla służby oraz okolicznej biedoty.

W trakcie powodzi zginęli wszyscy mieszkańcy posiadłości oraz okolic. W wyniku tak brutalnej śmierci oraz boskiej kary od Goddejki, miejsce jest nawiedzone. Mówi się, że każdy kto się tam zapuścił nigdy nie wrócił, choć nie przeszkodziło to licznym łowcom skarbów w wyprawach mających na celu odnalezienie zatopionego majątku Schreierów.

Redpool

Redpool to miasto zlokalizowane na rzece Walslach. Dzięki swojej lokalizacji to najważniejszy port rzeczny w Holoponii, który jest swojego rodzaju łącznikiem z pozostałymi lokacjami regionu. W mieście znajdują się liczne warsztaty, huty, karczmy oraz magazyny, w których składuje się towary, które następnie wysyłane są do Araulenu lub wgłąb królestwa. Mieszkańcy Redpool trudnią się głównie rybołóstwem, handlem, rzemieślnictwem oraz pracą w okolicznych kopalniach. Większość z nich pracuje poza miastem, a w nim głównie śpi oraz spędza wolny czas - z tego powodu Redpool otrzymało łatkę "sypialni Holoponii". W mieście znajduje się też stary fort zbudowany przez gregorian - Fort Brackenber. Miastem rządzi Mer Levis Baker.

Baxhill

Baxhill to wioska, położona na szlaku z Pasem Minesotta, który jest najszybszą drogą z Holoponii do Silmaaroonu. Wioska została wybudowana wokół eksluzywnej karczmy "Czerwony Smok". Mieszkańcy wioski pracują głównie na okolicznej farmie, a po pracy biesiadują razem w karczmie. Gospodarem Baxhill jest Vitalij Fyodorovich, właściciel karczmy.

Anlem

Anlem to wioska położona w centralnej części bagien. Mieszkańcy wioski trudnią się głównie polowaniem i wydobywaniem torfu. Wioską zarządza gospodar Joey Ellis.

Walls

Walls to mała osada rybacka na południu Międzygórza. Zbudowana została wokół starego gregoriańskiego fortu Durney. Jego mieszkańcy trudnią się głównie myślistwem oraz rybołówstwem. Gospodarem wioski jest Theo Ryder.

Hartlams

Hartlams to wioska położona w północnej części Holoponii. Niegdyś była zamieszkała przez górników pracujących w kopalni węgla. Po powodzi wioska została zniszczona, lecz po latach osadnicy wrócili do niej, aby próbować swoich sił w odrestaurowaniu kopalni. Gospodarem wioski jest Marc Fisher.

Druidzki Krąg Węża

Na Czarnych Mokradłach znajduje się druidzki krąg węża, który jest częścią Wielkiego Kręgu Druidów. Reprezentanci tego kręgu badają okoliczną faunę oraz florę, jednocześnie dbając o populację zwierząt. Na prośbę Hetmana zajmują się również pomocą przy oczyszczaniu regionu z klątw. Mieszkańcy okolicznej wioski często odwiedzają druidów, którzy nigdy nie odmawiają pomocy w przypadku zachorowań - zarówno tych fizycznych oraz magicznych.

Dowiedz się więcej na ten temat, czytając poniższą stronę:

Wielki Krąg Druidów
Angvalion Book

Wyspa Mgieł

Wyspa Mgieł to całkiem spora wyspa położona na środku jeziora Tullain. Nigdyś znajdował się na niej Fort Alwar, wybudowany przez Kamiennych Ludzi. Po ich wygnaniu fort został przekazany zakonowi gregoriańskiemu przez rodzinę Schreier. Powódź zniszczyła większość zabudowań oraz fortyfikacji na wyspie, a po wybudowaniu Fortu Azgan gregorianie na zawsze opuścili Fort Awlar. Obecnie fort jest nawiedzony.

Pozostałe miejsca

  • Kopalnia Miedzy

  • Centralna Kopalnia Magicznej Rudy

  • Południowa Kopalnia Magicznej Rudy

  • Kopalnia Węgla

Mapa Holoponii

Kliknij na mapę, aby odsłonić jej szczegóły.

Historia

Holoponia to region, który był częścią królestwa Revnar. Początkowo był zamieszkiwany przez Kamiennych Ludzi - amarantiańską grupę etniczną, która mimo swojej prymitywności wznosiła wspaniałe budynki oraz warownie. Kiedy wierzący w Goddejkę ród Schreier zamieszkał na tych włościach, podjęli decyzję o wygnaniu grupy z Holoponii, a następnie przejęcie ich terenów. Kiedy do Revnaru przybył Zakon Gregoriański ród Schreier zaczął się z nimi układać porzucając swoją dawną wiarę na rzecz Stwórcy Gregoriańskiego.

Gregorianie wybudowali tutaj wiele fortów oraz uruchomili w tajemnicy kopalnie wykorzystując bogactwo otaczających region gór. Kiedy konflikt zakonu z Araulenem narastał, gregorianie próbowali najechać Araulen od strony Holoponii. Arauleńczycy przekopali górskie jezioro w taki sposób, że wylało się na całe Międzygórze zalewając Holoponię i tutejsze kopalnie, tworząc wielkiego bagno. Powódź zniszczyła nie tylko gregoriańską armię, ale również zabiła cały ród Schreier.

Od tamtej pory region stał się wyludniony, a jurysdykcja zakonu osłabła - mieszkańcy krainy byli pozostawieni sami sobie. Kiedy Drakaria podbija kontynent Holoponia staje się idealnym miejscem dla bandytów, który stąd napadają na szlaki handlowe oraz uprawiają bagienne ziele (narkotyk). W trakcie III Wojny Amarantu wywiązuje się wojna między grupami bandytów, z której zwycięsko wychodzą Huncwoci pod przywództwem Gomeza Helvegena, który obwołuje siebie władcą tym ziem. Jego roszczenia zostają częściowo uznane przez co staje się pierwszym Hetmanem Międzygórza.

Dowiedz się więcej na ten temat, czytając poniższą stronę:

Wojna Pięciu Rozbójników
Angvalion Book

Klątwa Płaczącej Matki

W wielkiej powodzi, która spadła na Międzygórze, Kaelyn Schreier w obawie o życie swoje oraz dzieci modliła się o pomoc u bogini Goddejki. Bogini ocaliła ją i jej córki, ale za cenę przemiany Kaelyn w istotę nieludzką, niemającą głosu. Przemiana ta jest zemstą za jej porzucenie wiary na rzecz Stwórcy. Kaelyn staje się "Płaczącą Matką" na Czarnych Mokradłach, przyciągającą nieszczęśników dla swoich potwornych dzieci - powykręcanych syren, które żerują na emocjach ludzi.

Organizacje

  • Druidzki Krąg Węża

  • Żelazna Liga

Ważne Postacie

Dziedzictwo Kamiennych Ludzi

Kamienni Ludzie, przed wygnaniem, zamieszkiwali zachodnią część Holoponii. Ich terytoria były skupione wokół Wyspy Mgieł, na której wybudowali warowny Fort Awlar, z którego rządzili swoimi włościami. Uznawali siebie za odrębne państwo, lecz nigdy nie zostali uznania na międzynarodowej arenie politycznej. Choć nie ma na to dowodów, tak na prawdę to Kamienni Ludzie odnaleźli liczne złoża w Holoponii i pierwsi zaczęli je wydobywać. Obok religii bogactwo gór było drugim powodem agresji rodu Schreier.

Poza fortem Awlar, Kamienni Ludzie wybudowali jeszcze kilka osad: Ilhurst (obecnie Redpool), Henhall (zostało przekształcone z rezydencję rodu Schreier) oraz Fort Barley (obecnie ruina obok kopalni magicznej rudy).

Teraz, kiedy Międzygórze jest niezależne na te tereny powrócili niektórzy potomkowie Kamiennych Ludzi, lecz większość z nich nadal żyje w graniczącym z Holoponią arauleńskim Moorhaven, do którego udali się po wygnaniu.

Dowiedz się więcej na ten temat, czytając poniższą stronę:

Kamienni Ludzie
Angvalion Book

Dziedzictwo Zakonu Gregoriańskiego

Zakon Gregoriański przed powodzią zainwestował w ten region wiele środków. Rozbudowali Fort Awlar czyniąc z niego swoją siedzibę główną w Holoponii. Oprócz tego rozbudowali Redpool, w którym powstał Fort Brackenber oraz katedra. Na południu natomiast powstał Fort Durney, który pilnował granicy z Silmaaroonem. Oprócz tego zakon zbudował tutaj wiele traktów. Niestety większość wybudowanych przez nich zabudować nie przetrwała powodzi, lecz solidne gregoriańskie fundamenty wystarczyły, aby obecne władza odbudowała forty.

Galeria

Arno Jean Stoneblade
Arno Jean Stoneblade
Otwórz obrazek

Arno Jean Stoneblade

Otwórz obrazek
Aratz Frontiera
Aratz Frontiera
Otwórz obrazek

Aratz Frontiera

Otwórz obrazek
Herb Międzygórza
Herb Międzygórza
Otwórz obrazek

Herb Międzygórza

Otwórz obrazek