Wizja wciąż trwa...
Przedstawione tu treści są częścią trwających obecnie wydarzeń, dlatego mogą wydawać się niepełne i regularnie się zmieniać.
Historia Kresów
Kresy to państwo
Obecnie jest to jedyne powszechnie uznawane państwo w czasie trwającej wojny domowej zwanej
Dowiedz się więcej na ten temat, czytając poniższą stronę:
KresyTerebych
Początkowo królestwo znane było pod nazwą Terebych i powstało około 20 lat po przybyciu
Terebych oraz Morberg były ze sobą bardzo mocno związane - głównie etnicznie oraz ślubem króla Lyubomyra Vorovicha z Alanną Morberg. Na łożu śmierci Lyubomyr obiecał księciu Morbergu część swoich wschodnich włości, lecz nigdy nie doprecyzował jak sporą. Morbergowie uważają, że należą im się w spadku po zmarłym królu całe Kamienne Góry, które leżały na wschodzie Terebychu, a nowy władca, syn Lyubomyra, Anatolij twierdził, że tylko mała cześć. Z tej sprzeczki wybucha pierwsza wojna z Morbergiem zwaną
Kiedy Anatolij umiera powstaje problem sukcesji, bowiem miał czworaki. Terebych zostaje
Vuldarska Okupacja
Tzarowie Vuldaru wiele razy prowokowali terebyskich bojarów do licznych buntów, aby w ten sposób wyłaniać zdrajców. Tego typu występki zawsze były traktowane bardzo krwawo, co powoli prowadziło do wymierania szlachty. W pewnym momencie Vuldar staje się bardzo potężnym państwem, a jego szlachta, zwani Wielmożami, zaczyna szukać sposobów na przedłużanie życia. W ten sposób powstaje
Kult nekromantów jest wtedy tak silny, że Wielmożowie boją im się sprzeciwić - jedynie bojarowie Terebychu otwarcie sprzeciwiają się ten decyzji, co kończy się kolejnym krwawym buntem, w wyniku, którego wybity zostaje ród Vorovichów oraz większość bojarów. Niemniej dzięki temu wydarzeniu po latach niesnasek bojarowie oraz prosty lud godzą się ze sobą.
Arauleńska Okupacja
Kiedy wybucha III Wojna Arauleńska, w wyniku, której
Dowiedz się więcej na ten temat, czytając poniższą stronę:
III Wojna ArauleńskaTo właśnie wtedy zyskują nazwę "Kresy" - dla vuldarczyków to był koniec Vuldaru, a dla arauleńczyków koniec Araulenu. Lyubova Vovkiv, która była córką bojara, który zorganizował wsparcie dla araulenu wyjechała do Starego Armektu, aby rozmawiać o możliwości utworzenia dla jej ludu państwa. Rozmowy trwały długo, lecz zadowalający kompromis udało się osiągnąć dopiero z nieco mniej zajętym Aelfheahem Szczodrym, synem Ealhmund. Lyubova zostaje mianowana namiestnikiem Kresów, w międzyczasie pracując wspólnie nad utworzeniem księstwa Kresowskiego, który byłby podległy Araulenowi. Choć udaje się utworzyć plan, prowadzenia go w życie przerywa śmierć króla, którego miejsce zajmuje Namiestnik, który nie ma wystarczającego autorytetu, aby utworzyć nowe księstwo. Następna królowa nie jest chętna tworzyć nowe księstwa, a następnie wybucha I Wojna Amarantu, w wyniku, której Kresy zostają ponownie podbite przez Vuldar.
Druga Vuldarska okupacja trwa aż do II Wojny Amrantu, w trakcie której mają miejsce Rozbiory Vuldaru przez
Dowiedz się więcej na ten temat, czytając poniższą stronę:
II Wojna AmarantuHintervoldzka Okupacja
Tereny Kresów podczas rozbiorów przypadły Hintervoldowi, który na tereny Vuldaru wprowadził proces Hintervoldyzacji. Hintervoldczycy przez wiele lat wierzyli, że wszyscy vuldarscy velizarowie są zepsuci i przesiąknięci nekromancją, dlatego należy sukcesywnie wymazywać ich kulturę i tożsamość narodową. Za taki plan odpowiedzialny był
Hintervoldyzacja była okrutną represją wobec velizarów mieszkających w dawnym Vuldarze, która rozpoczęła się od zamknięcia szkół, zakazu używania ich języka i przemianowania miast na nazwy hintervoldzkie. Rozmowa czy nauczanie prawdziwej historii groziły śmiercią, a domy były przeszukiwane w poszukiwaniu broni. Po latach walk i prześladowań, zmiana na tronie spowodowała złagodzenie zasad, ale Vuldarczycy wciąż byli dyskryminowani. Mimo prób poprawy sytuacji, kontrola i represje wciąż trwały.
Sytuacja zmieniła się po śmierci Króla Cyphera, gdy na tron wstąpił jego wnuk,
Dowiedz się więcej na ten temat, czytając poniższą stronę:
HintervoldyzacjaDroga do niepodległości
Kiedy wybucha
Podczas szczytu królowa Clagon nie dotrzymuje swojej obietnicy, lecz niespodziewanie arauleński władca,
Dodatkowo w trackie szczytu uznano, że Rozbiory Vuldaru za nielegalne, co odebrała hintervoldzkiej oraz hazardzkiej władzy jakiekolwiek prawa roszczeń do vuldarskiej ziemii.
Dowiedz się więcej na ten temat, czytając poniższą stronę:
Pierwszy Szczyt Amarantu w SilmaaroonieTeraźniejszość
Obecnie Kresy skupiają się na rozbudowie oraz zgromadzeniu jak największej armii do wojny z
Verisław bardzo mocno skupia się na pogłębianiu sojuszu z
Sam Król Verisław uchodzi za jednego z najlepszych władców kontynentu, choć warto zaznaczyć, że większość najważniejszych decyzji zapada podczas sejmików. Oznacza to, że za dotychczasowe sukcesy odpowiadają również Kniaziowie.
Dowiedz się więcej na ten temat, czytając poniższą stronę:
Vuldarska Burza